в днешния брой Бият Лудогорец като тъпан на сватба в ЛЕ

Бият Лудогорец като тъпан на сватба в ЛЕ

04-12-2020 Тема спорт

Лудогорец бе пометен и при визитата на Антверп – 1:3 и пета поредна загуба в група J на Лига Европа. Разградчани се отърваха от истински погром, защото домакините редяха положени след положение, удариха и две греди, а Бенавенте направи пропуска на годината, пропускайки от 2-3 метра на празна врата. Цяло щастие за орлите бе, че губеха само с 0:1 на почивката. В началото на втората част орлите малко живнаха и изравниха, но в края инкасираха нови две попадения.
Станислав Генчев изхвърли в кошчето схемата с трима защитници и върна любимата си 4-2-3-1.
Срещата бе отворена, а още във втората минута Антверп можеше да поведе. Тогава Григоре се размина с топката, а след това същото стори и Недялков. Тя достигна до десния фланг, където бе Мийоши. Той центрира остро в пеналта към Геркенс, който засече от 4-5 метра, но покрай левия стълб. След това Де Лает стреля с глава при центриране от корнер, но над вратата.
Лудогорец също направи едно-две слизания към вратата на домакините, но не се стигна до опасност. Белгийците очаквано бяха съставът, който повече владееше топката. Играта се водеше в половината на Лудогорец, а разградчани до един момент се справяха с методичния натиск. Много активни бяха фланговите играчи Юклерьод и Мийоши, като последният се озова и на стрелкова позиция, но бе неточен.
Домакините продължиха да нападат, а Бенавенте не успя да засече центриране на Мийоши. В 19-ата минута Антверп поведе, след като разви бърза контра. Хонгла получи топката пред дъгата на наказателното поле. Той овладя необезпокоявано и с мощен шут от 22-23 метра прати кълбото до левия страничен стълб – 1:0.
В 25-ата минута след безумни грешки на Ведон и Анисе топката досегна до Мийоши, който я поднесе на Бенавенте, но той от 2-3 метра би над празната врата и е сериозен кандидат за „Пропуск на годината“.
Играта на Лудогорец съвсем се разстрои и всяка атака на белгийците вещаеше сериозна опасност. В 30-ата минута домакините направиха 4 паса в пеналта, но Геркенс би покрай целта. Малко по-късно Сек и Юклерьод не успяха да се разпишат. Само неточността на домакините при последния шут спасяваше разградчани от погром. Хората на Станислав Генчев изглеждаха като боксов чувал и поемаха удар след удар, като много рядко преминаваха центъра. В 39-ата минута Стоянов извади удар на Геркенс, а топката закачи и левия стълб.
Лудогорец изигра поредното си ужасно полувреме, но извади късмет, защото можеше да губи и с 0:5. На почивката явно е имало разговори на висок тон и те дадоха резултат.
Още в 20-ата секунда на втората част Десподов се измъкна зад гърба на отбраната, но не успя да преодолее Бюте. След още няколко мига Терзиев изведе Чибота в пеналта, но той от чиста позиция стреля право във вратаря. Претенции за дузпа на орлите за игра с ръка на Де Лает в пеналта пък не бяха уважени.
В 53-ата минута Каули по отличен начин изведе Десподов зад Сек, крилото остана сам срещу стража и го прониза – 1:1.
След това Антверп пак натисна. В 60-ата минута Юклерьод получи превъзходен пас и изскочи сам срещу Владо Стоянов и стреля покрай него, но в десния стълб.
В 72-ата минута белгийците поведоха – Рефаел центрира от фаул в пеналта, Де Лает изпревари Недялков и Григоре, и с плонж прати топката в десния ъгъл – 2:1. В ситуацията останаха съмнения, топката закача и ръката на голмайстора. В 87-ата минута всичко за орлите свърши – Мийоши поднесе топката на резервата Бенсон, който от 10 метра без проблеми вкара – 3:1.
Така Лудогорец бе категорично надигран и в петия си двубой в група J на Лига Европа.