в днешния брой Бижу на Тиаго измъкна ЦСКА

Бижу на Тиаго измъкна ЦСКА

15-06-2020 Тема спорт

ЦСКА и Локо Пд завършиха 1:1 на „Армията”. Така пловдивчани завършиха втори в редовния сезон, а червените - трети. И двата тима имат по 50 точки. Гостите откриха още в 4-ата минута чрез Салинас, който се възползва от грешка на неориентирания Гълъбов. ЦСКА пък изравни в 83-ата след прекрасно изпълнение на Тиаго. Това бе първият точен удар на червените в мача! Малко преди изравнителния гол Петрович от Локо беше изгонен.
Преди началото на срещата халфът Кристиян Малинов бе награден със специален екип с №100 по повод стоте му участия за армейците в елита. Соу пък вчера навърши 26 г., но беше заменен безславно след едва 45 минути игра след поредната му порция пропуски. В групата на ЦСКА не попадна Белтраме, вероятно заради травма. Зад нападателя действаше Малинов, а Пинто и Антов бяха в средата на терена.
Мачът започна с голям гаф на червените. В 4-ата минута Карагарен центрира отдясно, но неориентираният Гълъбов и Бусато не се разбраха кой да играе с топката. Това позволи на Салинас да изскочи зад гърба на Гълъбов и да реализира с удар между краката на вратаря - 1:0 за Локо Пд. В ситуацията бранителят трябваше да изчисти топката, но се забави с решението и това доведе до гола.
Оттам ЦСКА наложи контрол върху събитията на терена, удари 2 греди и изпълни 6 корнера, но така и не разпечата вратата на съперника до края на първата част.
В 8-ата минута Кери центрира опасно от фаул, но Антов се размина със сантиметри от топката на чиста позиция. В 11-ата след центриране на Томашевич пък смърфовете претендираха за дузпа за игра с ръка на Антов. В 16-ата Кери центрира от корнер, а Соу стреля с глава, кълбото се отби от земята и от напречната греда, след което бе изчистено в ъглов удар. Така ЦСКА изпусна първата си много добра ситуация. В 26-ата пък Джеси стреля отсечено от двайсетина метра, но топката пак се отби от гредата и излезе в аут. Соу отново отправи неточен удар в 34-ата минута след поредното центриране, този път на Джеси. А в 44-ата и Гълъбов изпрати пас по въздуха в пеналта, но Соу опита да отиграе атрактивно и изобщо не засече топката, иначе бе на добра позиция. Така халосният ЦСКА остана капо до почивката, а Локо на практика, без да е изработил чисто положение, водеше в резултата.
За първи път през сезона Али Соу бе заменен още на полувремето - от Юрич. Малко след подновяването на играта Антов също не успя да засече точно след центриране на Кери. В 58-ата пък отбраната на ЦСКА изпусна Аралица. Той нанесе опасен удар с глава от движение, но в обсега на Бусато. В 66-ата пък Петрович беше изгонен с втори жълт картон, след като фаулира организиращия контра Малинов. В продължение на четвърт час армейците не успяваха да организират натиск дори и с човек повече. Постепенно обаче Локо започна да се пропуква. В 73-ата Енрике стреля неточно след пас на Турицов. В 76-ата след поредното центриране на Кери пък Юрич не успя да засече топката на чиста позиция. Но в 83-ата ЦСКА изравни с първия си точен удар в мача. Занев изведе Мазику отляво, той финтира съперник, вдигна поглед и видя връхлитащия на скорост Тиаго. Бекът пусна за португалеца, който отправи прекрасен шут от движение и матира Луков за 1:1.
Малко след това Кери отправи много силен удар, но Луков отрази с една ръка. В 90-ата пък Занев стреля неточно. ЦСКА натискаше хаотично, но в крайна сметка не успя да пречупи Локо за 2:1. Така армейците останаха без победа в редовната фаза срещу трите си основни конкурента - Лудогорец, Локо Пд и Левски.