12-05-2019 Берое удари Балкан като гост

Берое удари Балкан като гост

12-05-2019 Тема спорт

Берое поведе в битката с Балкан за място на финала в плейофите на НБЛ, след като спечели драматична победа със 101:96 като гост. Момчетата на Любо Минчев бяха по-добрият отбор почти през цялото време и водеха непрекъснато в резултата, но в последните минути трябваше да треперят, тъй като домакините успяха да съкратят аванса им до минимум и изходът на практика се реши в няколко разигравания.
А нищо в развитието на мача не предвещаваше такъв край. В първата част Берое направи серия от 9:0, с което поведе със 17:12, а до почивката разликата стана двуцифрена. В началото на второто полувреме старозагорци продължиха да са по-точният отбор и разликата стигна до 17 т. – 69:52. В този момент обаче домакините започнаха да топят пасива, а Брендън Браун изглеждаше неудържим в атака. В началото на последната четвърт се стигна до изравняване 81:81, но Балкан загуби звездата си Микейл Хопкинс, който напусна за пет лични нарушения.
Обратът дойде с тройка на Браун за 89:88, но малко по-късно с заради фаулове излезе и Алекс Гаврилович. Гостите пък показаха железни нерви и стреляха безпогрешно, докато атаките на ботевградчани не бяха толкова добре организирани. Серия от 9:0 реши мача, а Браун бе най-резултатен за победителите с 24 точки, като добави и 11 асистенции. Конър Франкамп пък вкара 24 т. за Балкан.
Така Берое поведе с 2-1 победи и си върна домакинското предимство в серията, която се играе до 5 победи. Четвъртият мач е утре от 19:00 часа в Ботевград.