18-07-2013 Берое с тежка загуба от Апоел - 1:4

Берое с тежка загуба от Апоел - 1:4

18-07-2013 Тема спорт

Берое допусна конфузна загуба с 1:4 от Апоел (Тел Авив) в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Поражението почти отказа Петър Хубчев и момчетата му, които на реван??а в ??зраел след седмица трябва да сторят чудото, за да преодолеят коравия съперник и да продължат напред във втория по сила европейски клубен турнир.

Дне??ният мач бе??е чакан 27 години. Точно след толкова лета в Храма отново има??е двубой от евротурнирите. Едва ли някой от феновете на Берое обаче ще иска да си спомня за срещата с Апоел (Тел Авив), тъй като любимците им с нищо не показаха, че могат да надвият израелците. Част от публиката дори не издържа до последния съдийски сигнал и още след 70-ата минута трибуните под Аязмото започнаха да се изпразват.

Футболистите на Апоел нанесоха своя удар още в началните минути. В 5-ата напусналият ЦСКА Лукас Са??а наказа ??ван Караджов от 30 метра, а само 4 минути след това Омар Дамари удвои преднината на Апоел. В 25-ата домакините намалиха резултата чрез Венцислав Христов, но с нови 2 гола в мрежата на Караджов след почивката се стигна до категоричната победа на израелците.

За дне??ния важен мач Хубчев се довери на същите титуляри, които започнаха и в двубоя за Суперкупата на България срещу Лудогорец, спечелен от старозагорци след изпълнение на дузпи. Тази вечер обаче "зелените" бяха безпомощни, дори безсилни срещу Апоел и не можаха да се противопоставят на съперника.

БЕРОЕ - АПОЕЛ (Тел Авив) 1:4
0:1 Лукас Са??а (5), 0:2 Омар Дамари (9), 1:2 Венцислав Христов (25), 1:3 Омар Дамари (54), 1:4 ??тай Шехтер (60)