03-10-2014 Берое с класика над Локо в София

Берое с класика над Локо в София

03-10-2014 Тема спорт

Берое спря черната серия от 23 години без победа срещу Локомотив София на стадиона в кв. „Надежда“. Старозагорци спечелиха с класическото 3:0 двубоя от 11-я кръг на А група и по този начин се утвърдиха в първата ??естица. Първият гол за Берое в срещата отбеляза Аласан Н'Диае в 4-та минута, а останалите две попадения реализира Крис Гади в 57-та и 75-та минута.

Берое поведе още в 4-та минута, когато Аласан Н'Диае отправи далечен удар, след което Божидар Митрев не се намеси добре и топката влезе във вратата му.

Венцислав Христов стреля опасно от фаул в 24-та минута, но Божидар Митрев се намеси и спаси.

Локомотив организира опасна атака в 30-та минута, когато Даниел Генов подаде към Том, който стреля плътно, но Благой Макенджиев успя да избие топката.

Локомотив София може??е да изравни резултата в 43-та минута, когато Антонио Ливраменто получи топката на границата на наказателното поле на Берое и стреля, но Аласан Н'Диае успя да блокира удара му. След това топката попада в Румен Трифонов, който стреля, но кълбото среща тялото на Елиа??.

Берое организира добра атака в 48-та минута, когато Елиа?? подаде към Веселин Пенев, който стреля, но над напречната греда в аут.

Локомотив София има??е инициативата в началото на второто полувреме. В 55-та минута Владислав Романов центрира в наказателното поле на Берое, след което ??во ??ванов в опита да избие топката я насочи опасно към собствената си врата и Благой Макенджиев бе много затруднен, но все пак успя да се намеси и да улови.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Локомотив в 55-та минута за игра с ръка на ??во ??ванов в наказателното поле на Берое. Александър Бранеков изпълни наказателния удар, но слабо и в центъра на вратата, а Благой Макенджиев спаси.

Берое поведе с 2:0 в 57-та минута. Крис Гади изскочи в наказателното поле, изненадвайки отбраната на Локомотив, която само изгледа как французинът прокара кълбото покрай Божидар Митрев.

Две минути по-късно Елиа?? намери по страхотен начин Венцислав Христов, който овладя топката и ??утира, но Божидар Митрев се пласира добре и спаси.

Берое вкара трети гол в 75-та минута. Елиа?? изведе Крис Гади в наказателното поле на Локомотив и с той с удар покрай Божидар Митрев направи резултата 3:0 за Берое.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Берое в 79-та минута, когато Елтон фаулира Салим Керкар в наказателното поле на Локомотив. Елиа?? изпълни наказателния удар, но изпрати топката в напречната греда.

Берое може??е да отбележи четвърти гол в 87-та минута, когато Стефан Спировски стреля от фаул, но топката срещна напречната греда.

Локомотив София бе много близо до това да вкара почетен гол във втората минута на добавеното време на срещата, но след удара на Александър Бранеков топката срещна десния стълб на вратата на Благой Макенджиев.

Със спечелените три точки Берое събра актив от 21 и излезе на второ място във временното класиране. Локомотив София остава на седма позиция със 17 точки.