10-02-2014 Берое смачка китайци с 5:1

Берое смачка китайци с 5:1

10-02-2014 Тема спорт

Берое постигна категорична победа с 5:1 срещу китайския Ханджу Грийнтаун в контролна среща, която се игра на едно от игрищата в комплекс „Голд Сити” край Алания. Това бе последната трета проверка за старозагорци от лагера им в Турция. „Зелените” се завръщат в България във вторник.

Берое игра много добре през първото полувреме, като има??е видимо надмощие над своя съперник. Футболистите на Петър Хубчев използваха много добре фланговете си, откъдето нападаха Салим Керкар и Станислав Костов. Каращият проби в Берое Керкар направи много добре впечатление с изявите си, като бе с основна заслуга за първия гол, който падна във вратата на Ханджу.

Старозагорци можеха да поведат още в 4-та минута, когато Станислав Костов направи добър пробив отдясно, след което подаде към Венцислав Христов, който остана сам очи в очи срещу вратаря на Ханджу, но Гу Чао успя да спаси удара на нападателя на Берое. В следващата минута Станислав Костов намери добре в наказателното поле на Ханджу Стефан Спировски, който стреля, но в последния момент китайски защитник се хвърли в краката на македонеца и успя да избие топката в корнер. Керкар центрира от ъгловия удар към далечната греда, където Георги Андонов пробва да засече с глава, но топката минава покрай вратата. Берое продължи да напада опасно и в 14-та минута Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Ханджу, където Гу Чао увисна, след което Георги Андонов продължи към Владимир Зафиров, който стреля с глава, но защитник успя да избие топката от гол линията.

Берое излезе напред в резултата в 23-та минута, когато Салим Керкар открадна една топката в средата на терена и направи отличен пробив, след което подаде към Венцислав Христов, който с едно докосване продължи към Георги Андонов, а той с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гу Чао.

Ханджу успя да изравни резултата в 29-та минута, когато Донг Уи пресе пас на Владимир Зафиров, след което изведе Уанг Чао Лонг сам в наказателното поле на Берое срещу Благой Макенджиев. Лонг с диагонален удар прати топката във вратата за 1:1.

Берое организира много добра атака в 35-та минута, но Станислав Костов и Венцислав Христов не се възползваха от удобните ситуации, които имаха, за да отбележат гол. Две минути по-късно Георги Андонов стреля от фаул от около 21 метра, но топката премина на сантиметри в страни от десния стълб на вратата на Ханджу.

Берое успя отново да излезе напред в резултата в 38-та минута, когато Георги Андонов подаде към Стефан Спировски, който с удар от дъгата на наказателното поле прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Гу Чао.

През второто полувреме стар??и треньорът на Берое Петър Хубчев направи доста смени, но това не нару??и ритъма на игра на отбора. В 47-та минута Станислав Костов направи добър пробив, като нахлу в наказателното поле на Ханджу, но стреля в страни от вратата на китайския отбор. Пет минути по-късно Венцислав Христов пробва на свой ред да стреля отдалеч, но неточно в аут.

Берое вкара трети гол в 57-та минута, когато след многоходова комбинация, която премина през Венцислав Христов, Георги Андонов и Атанас Зехиров, последният подаде към Станислав Костов, който се разписа за 3:1.

Старозагорци продължиха да имат надмощие и в 59-та минута Салим Керкар бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Ханджу и стреля, но в страни от вратата на китайския отбор.

Берое направи резултата 4:1 в 67-та минута, когато Мартин Райнов с директен удар от около 25-26 метра прати топката във вратата на Ханджу.

„Зелените” продължиха да играят на много високо темпо и в 72-та минута Георги Костадинов подаде към Атанас Зехиров, който центрира по земя пред вратарското поле и се опита да намери Станислав Костов, но Гу Чао успя да излезе и да улови топката преди нападателят на Берое да играе с нея. В 76-та минутаНиколай Чипев получи добра топката на дъгата на наказателното поле на Ханджу и стреля, но право в ръцете на вратаря. Берое може??е да вкара пети гол в 84-та минута, когато Станислав Костов подаде към Георги Динков, който бе оставен непокрит и отблизо трябва??е да вкара, но изпрати топката в страни от вратата на Ханджу.

Берое вкара пети гол в 89-та минута, когато ??гнат Ди??лиев открадна една топка в центъра на терена, след което подаде към Мартин Райнов, който с пета изведе отлично Станислав Костов в наказателното поле на Ханджу. Той с премерен удар по земята отбеляза своето второ попадение в проверката, а по този начин оформи и крайния резултат в срещата.

Следващата контрола на Берое е на 15-и февруари срещу ЦСКА. Мачът трябва да се играе в Стара Загора от 15 часа.

Берое започна със следния състав: 22. Благой Макенджиев (74’ – 1. Михаил Михайлов) - 2. ??лия Мунин (46’ – 18. Атанас Зехиров), 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (64’ – 14. ??гнат Ди??лиев), 28. Веселин Пенев (64’ – 15. Георги Динков) - 92. Стефан Спировски (46’ – 70. Георги Костадинов), 27. ??гор Джоман (46’ – 8. Самир Аясс) - 9. Станислав Костов, 7. Георги Андонов (64’ – 91. Николай Чипев), 29. Салим Керкар - 10. Венцислав Христов (64’ – 19. Мартин Райнов).