11-02-2016 Берое разкъса грузинци, слаб Ботев врътна 0:0

Берое разкъса грузинци, слаб Ботев врътна 0:0

11-02-2016 Тема спорт

С разгромна победа със 6:0 Берое надделя на грузинския Саповнела в последна проверка по време на подготвителния си лагер в Турция. Заралии бяха доминиращият отбор на терена през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с успеха, а стар??и треньорът Петър Хубчев даде ??анс за изява на всички свои футболисти.

Междувременно стана ясно, че румънският футболист на проби Александру Няк??а е освободен от лагера на беройци, след като не е удовлеторил очакванията на треньорския щаб.
Заралии излязоха напред в резултата още в 3-ата минута, когато Спас Делев центрира в наказателното поле където Стивън Петков засече с глава топката в мрежата за 1:0.
Четири минути след това Неманя Милисавлевич стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата.
В 10-ата минута преднината за „беройци“ бе удвоена, след като Елиа?? да Силва изведе по отличен начин Спас Делев, който завър??и атаката на тима, както подобава – с техничен удар покачи на 2:0.
Четири минути след това при многоходова комбинация ??гор Джоман получи топката на границата на пеналта, където обаче бе фаулиран, и главният арбитър посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби Елиа?? да Силва, който бе безпогре??ен и покачи на 3:0.
В 22-ата минута Спас Делев бе изведен от дълбочина и остана сам срещу вратаря на Саповнела, за да реализира без особени затруднения за 4:0.
След точно половин час игра Неманя Милисавлевич преодоля по отличен начин Кахаладзе и с дълъг пас изведе Спас Делев зад отбраната на „Саповнела“, но последвалият удар бе блокиран от стража Марахадзе, а при добавката Делев бе неточен, изпращайки топката над целта.
В 37-ата минута Стивън Петков стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката над напречната греда.
Три минути по-късно Веселин Пенев получи топката вляво по атаката на „беройци“, овладя я с гърди и напредна няколко метра, за да се разпи??е от непосредствена близост за 5:0.
В 57-ата минута невероятно изпълнение на Бенджамин Морел от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата, намери рамката на целта, но изстрелът бе отразен от стража на грузинците.
Пет минути по-късно Емин Ахмед получи топката отдясно и веднага центрира в малкия пеналт, където над всички извисен бе ??смаил ??са, който с глава се разписа за 6:0.
Три минути по-късно многоходова акция за „беройци“, преминала през Станислав Костов, Георги Андонов и Георги Божилов, завър??и с удар на последния, но след рико??ет топката преминава покрай целта.
В 74-ата минута Георги Божилов стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката покрай рамката на вратата. В 82-ата минута гол на ??смаил ??са бе отменен заради игра с ръка в наказателното поле. Малко след това Георги Божилов нахлу отляво в наказателното поле и стреля диагонално, но изпрати топката на около метър покрай десния страничен стълб на вратата.
Това бе и последната проверка на Берое за зимната подготовка, като утре тимът лети обратно за България, където от понеделник ще се подготвя изцяло за предстоящия ??ампионатен двубой срещу „Пирин“ (Благоевград).
Ботев (Пловдив) пък завър??и при резултат 0:0 с Домжале в последната си контрола на турска земя. ??грачите на Николай Костов не успяха да създадат чисто положение и логично не успяха да пронижат вратата на противника. В тази проверка пловдивчани бяха без своята звезда Тодор Неделев. Националът има травма на бедрото. Той получил контузията в последната тренировка и му предстои ядрено-магнитен резонанс при завръщането му в България, за да стане ясно дали ще може да играе с Локомотив (Пловдив). Неделев остава под въпрос за дербито.