18-08-2019 Берое продължава да мачка

Берое продължава да мачка

18-08-2019 Тема спорт

Берое направи 10 поредни мача за първенство, в които винаги вкарва гол, а вчера отбеляза две безответни попадения на Ботев Пловдив. Първият голмайстор бе обичаен - Мартин Камбуров. Той откри резултата в 54-ата минута от дузпа, при която червен картон получи Ничев от гостите. Второто попадение също бе от статично положение, разписа се Иван Минчев в 83-ата минута.
Първата атака в мача, макар и плаха, бе на сметката на Ботев с пробив отляво и неточно центриране към наказателното поле на заралии. Това бе във втората минута, а след още една Тодор Неделев от пряк свободен удар стреля под гредата, но в средата на вратата в обсега на Перниш, който не рискува да лови и изби в корнер.
В 11-ата минута Педро Еуженио от ъгъла на наказателното поле шутира типично в свой стил, а топката попадна в напречната греда на Аргилашки.
Направи впечатление, че и двамата треньори добре са се разучили, импровизациите в офанзивен план бяха сведени до минимум, а в средата на терена се оформиха двупосочни безизходици. Една от изненадите бе включването на Мартин Камбуров в стартовия състав на зелените. От своя страна Желко Петрович също бе направил някои интересни промени - левият бек Лазар Марин играеше като ляво крило, а на върха на атака бе последното ново попълнение Фернандо Виана, който бе само на няколко тренировки.
Все пак Берое бе с половин идея по-острият тим, а при една атака Бандаловски се опита да си изпроси дузпа, но падна прекалено артистично. Защитникът на Берое оспори съдийското мълчание, но не получи жълт картон нито за това, нито за симулацията в наказателното поле на Ботев.
Следваща прилична атака бе за гостите, Марин проби отляво и центрира високо, Антонио Вутов бе на добра позиция, но не успя да спре топката на гърди. В 27-ата минута при контра на Ботев и пробив на Кардосо почти до края на терена той пусна по земя пред вратата и след кратка суматоха там стражът на Ботев улови кълбото. В следващата минута при корнер пред вратата на Ботев Иван Минчев центрира към Виктор Генев, който стреля с глава в аут.
Втората половина на първото полувреме вече изясни Берое като тима с по-ясно изразен стремеж към победа, но атаките на домакините в много случаи завършваха с неточни удари от средно разстояние. А някои шутове като този на Бригидо в 39-ата минута бяха блокирани. Две минути по-късно при пряк свободен удар Еуженио шутира в стената.
Малко след подновяването на играта след недобре отиграна с глава топка в наказателното поле на Ботев от бранителя Филип Филипов Педро Еуженио шутира отбитата топка, но Аргилашки спаси с крак. След малко Аргилашки пак бе на висота, срещу него бе изведен Камбуров, който чукна топката, но вратарят спаси.
След още минута обаче Аргилашки вече капитулира, пак срещу Камбуров. Този път нападателят стреля от дузпа в долния десен ъгъл на вратата на Берое. А наказателният удар бе отсъден за нарушение на Костадин Ничев след лошо върната топка. Ничев получи червен картон и така само за секунди Ботев на практика изгуби мача. За Берое стана лесно - да контролират кълбото с много разигравания и изчакване на пространство за атака.
Пловдивчани все пак опитаха да стигнат до изравнителен гол, макар и с човек по-малко, но атаките им завършваха с неуспешни центрирания. Треньорът на домакините обаче се бе постарал да ограничи полезните действия на Тодор Неделев.
След това най-близо до втори гол за Берое бе резервата Йосипович, в 78-ата минута той получи добра топка отдясно от Бандаловски и дори имаше време да си я спре в наказателното поле и да шутира, но от крак на защитник излезе в корнер. Малко по-късно Аргилашки спаси диагонален удар на Александър Василев.
В 83-ата минута Иван Минчев вкара от над 30 метра, от пряк свободен удар той центрира в наказателното поле, там едни посегнаха към топката и заблудиха други и в крайна сметка центрирането се превърна в голов удар - 2:0. А в последната минута Душан Перниш спаси удар на Марко Перван.
Така Берое затвърди успеха си на "Герена" в предишния кръг с нови три точки в Битката за Тракия.