в днешния брой Берое наказа Левски  в здрав мач в София

Берое наказа Левски в здрав мач в София

24-01-2016 Тема спорт

Берое взе психологическо предимство спрямо Левски преди двубоя между двата отбора в Самоков във вторник от квалификацията за Балканската лига. Тимът на Любо Минчев удари сините с 82:71 в здрав мач, в който изкова успеха в последната четвърт.
Гостите започнаха с два бързи ко??а след гре??ки на Левски, но впоследствие сините отговориха със страхотна серия от 3 поредни тройки и 17:0 за 5 минути, повеждайки със 17:4. В този момент на преден план излезе Тенчо Тенчев. Крилото се включи от пейката на старозагорци с две точни стрелби от разстояние със сирената, връщайки своя тим в мача. Развоят на срещата извади от нерви президента на Левски Константин Папазов. Бив??ият треньор на клуба започна да дава наставления на сините в опит да успокои по-младите баскетболисти на тима. Така двата отбора се захапаха и гостите излязоха на почивка с точка аванс.
Мачът продължи да се движи равностойно, като и нервите започнаха да вземат връх. Няколко спорни отсъждания на реферите доведоха до словесна престрелка между Минчев и Папазов, но страстите бяха охладени. На паркета пък Тихомир Желев и Станислав Ваклинов се разиграха и наклониха везните в полза на зелените, извеждайки ги до 11-и успех в НБЛ.

ЛЕВСК?? – БЕРОЕ 71:82
(20:13, 13:21, 22:24, 16:24)
ЛЕВСК??: Симеонов 16, Пейчинов 6, Славейков 15, В. Петков 20, Минчев (Хаджирусев 5, Ангелов 3, ??вков 6)
БЕРОЕ: Барнс 14, Гери 7, Ваклинов 7, Желев 17, Карамфилов 5 (Тодорович 8, Н. Николов, Тенчев 14, Муур 10, Раднев)
Съдии: Стойнов, Маринов, Цветков