в днешния брой Бербатов – най-полезният играч на Манчестър Ю

Бербатов – най-полезният играч на Манчестър Ю

28-12-2011 Тема спорт

Този сезон българинът вкарва по-често от Рууни, Уелбек и Ернандес

Макар и на моменти пренебрегван от мениджъра сър Алекс Фъргюсън, Димитър Бербатов се оказва най-полезният играч на Манчестър Ю от началото на сезона. Митко има 671 изиграни минути във всички турнири през кампанията, разписал се е 6 пъти (четири във Вис??ата лига, по веднъж в Шампионската лига и Карлинг къп). Това ще рече, че вкарва гол средно на всеки 112 минути. Никой от останалите трима основни нападатели на Манчестър Ю не може да се похвали с по-добра успеваемост. Рууни вкарва средно на всеки 122 минути, Хавиер Ернандес на 158 минути, а Дани Уелбек – на 166. Така, въпреки че е останал на по-заден план в сметките на Фъргюсън заради не особено успе??ната си игра в големите и истински напечени мачове, българинът все пак показва, че все още има какво да даде на червените дяволи. Българинът може и да няма работоспособността да тича неуморно 90 минути, но с елегантното докосване, контрола върху топката и головия си усет остава

един от най-големите играчи на Острова

Срещу Уигън българинът започна като титуляр във Вис??ата лига за сефте от септември и оправда доверието с хеттрик. Затова и сър Алекс Фъргюсън остана доволен. „Това бе точният мач за Бербатов. ??махме нужда от височината му, за да се защитаваме при статични положения, а вкараните голове помагат за самочувствието му. За него това не бе най-добрият старт на сезона, защото имам твърде много опции в атака – Уелбек, Рууни, Ернандес... Намираме се в добра форма, създаваме положения. ??сках да почнем отново да бележим по много голове и съм доволен, че имаме напредък в тази насока“, заяви мениджърът на червените дяволи. Въпреки многобройните проблеми с контузии Манчестър Ю има цели 16 гола за първенство в 4 мача след разочароващото отпадане от Шампионската лига.
След хеттрика срещу Уигън левият бек Патрис Евра също поздрави избрания за играч на мача от всички медии на Острова Бербатов. „Винаги съм щастлив, когато Димитър се разпи??е.

Той е добро момче и го заслужава

каза французинът.
Нещата се нареждат отлично за Манчестър Ю, тъй като прекият конкурент Ман Сити направи гре??на стъпка – 0:0 срещу посредствения отбор на Уест Бромич Албиън. Така двата манчестърски клуба се изравниха по точки на върха в класирането. На 31 декември сър Алекс празнува 70-годи??ен юбилей, а първото място във Вис??ата лига ще бъде чудесен подарък за него.