30-08-2011 Барса размаза Виляреал и отвърна на предизвикателството на Реал

Барса размаза Виляреал и отвърна на предизвикателството на Реал

30-08-2011 Тема спорт

Шампионът на ??спания Барселона започна с гръмка победа защитата на титлата си след 5:0 у дома над коравия Виляреал в среща от втория кръг. Тиаго (25), Сеск (45), Алексис (47) и Меси (52 и 75) материализираха тоталното надмощие на "синьо-червените". Това бяха първи попадения за новите Фабрегас и Алексис Санчес с фланелката на каталунците. Въпреки убедителната победа "лос кулес" остават втори заради победата на Реал Мадрид с 6:0 в Сарагоса.

??зненадващо Джосеп Гуардиола прибегна до система 3-4-3. Проблемите в защита принудиха Пеп да постави Серхио Бускетс в центъра на отбраната, а до него да нареди Хавиер Масчерано и Ерик Абидал. Сейду Кейта заигра като опорен полузащитник зад тройката халфове Тиаго Алкантара, Андрес ??ниеста и Сеск Фабрегас. Лионел Меси поведе атаката, Алексис Санчес застана на дясното крило, а Педро Родригес - на нетрадиционното ляво. Хуан Карлос Гаридо подреди 4-4-2 с Джузепе Роси и Нилмар в нападение. Карлос Марчена и Бруно Сориано оформиха тандема в центъра на терена.

С първите секунди каталунците поеха инициативата и натикаха валенсианци в половината им. Барса взе резонно топката и зареди атаки към Диего Лопес. Акциите в синьо-червено имаха острота, но нямаха завър??ващ удар. Няколко разбърквания и отбити топки не бяха оползотворени от "лос кулес". Първият ??ут дойде в 17-ата минута. Педро намери Меси в наказателното поле и мигновеният ??ут на "десетката" бе??е избит в корнер. От ъгловия удар Серхио Бускетс стреля с глава и топката намери напречната греда.

В 25-ата 20-годи??ният Тиаго тръгна на пробив през центъра, защитниците очакваха пас, но полузащитникът стреля ниско до гредата за 1:0. Секунди по-късно Роси опита изненадващ ??ут, който намери вън??ната страна на мрежата.

Гостите от "Ел Мадригал" имаха страхотен ??анс да изравнят, но лъвска намеса на Виктор Валдес запази резултата. Топката се удари в Масчерано и попадна в номер "22", който мигновено стреля. Валдес отклони, кълбото се удари в напречната греда, след което стражът на барселонци изби топката на голлинията пред връхлитащия голмайстор на "подводницата".

Натискът на каталунския тим донесе и второ попадение до почивката. Лео Меси отлично изведе Сеск Фабрегас, който заобиколи Лопес и технично търкули в мрежата - 2:0. Това бе??е първо попадение на "четворката" в Примера дивисион. Като цяло на терена през първата част игра един отбор, а другият гоне??е топката.

Стотина секунди след подновяването на играта падна и трети гол. Тиаго даде магичен пас с копване към Алексис Санчес. Новата "деветка" на каталунците напредна с бърза крачка и с отсечен диагонален нисък удар вкара първото си попадение за "блаугранас".

В 52-рата дойде време и за голмайстора Лео Меси да се разпи??е. Поредна многоходова и омагьосваща съперника акция стигна до ??ниеста, който изведе брилянтно Ла Пулга. Аржентинецът чукна встрани от вратаря и лесно отбеляза за 4:0.

След четвъртото попадение Барселона намали темпото в търсене успокояване на играта. ??грата "пас-пас" скрива??е топката на кастейонци. Дойде и пети гол в 75-ата минута. Тиаго получи топката от Меси, изчака аржентинеца и голово му подаде пред Диего Лопес за 5:0. Продължи играта с по едно докосване и рядко Виляреал играе??е с топката. В 87-ата минута Хавиер Камуняс може??е да вкара почетно с хубав диагонален ??ут, но Валдес показа силата си.

Като цяло Барса няма??е противник днес, подобно на Реал Мадрид в неделя. На старта двата тима оправдаха очакванията, че ще бъдат тотални доминатори в Примера дивисион и този сезон.