в днешния брой Барса оцеля на

Барса оцеля на "Сан Мамес"

07-01-2011 Тема спорт

Абидал с първи гол за каталунците, Афелай дебютира

Барселона се промъкна до 1/4-финалите за Купата на краля след трудно 1:1 като гост на Атлетик Билбао. Първата среща в Каталуня завър??и 0:0. Героят за Барса се казва??е Ерик Абидал. Бранителят вкара за първи път за каталунците в официален мач. Това бе изобщо третото попадение на французина в кариерата му. Първото падна с екипа на Лион срещу Лил в мач за Купата на Франция, а второто - за Купата на лигата в родината си срещу Льо Ман на 17 януари 2007-а.
Мачът бе специален и за още двама футболисти на Барса. Шави Ернандес изигра двубой №550 с червено-синия екип, с което стана еднолично футболистът с най-много участия в историята на клуба. В 77-ата минута халфът бе сменен и получи овациите на целия "Сан Мамес", а впоследствие Гуардиола разкри, че в съблекалнята съотборниците са организирали ??палир на Шави. Новото попълнение ??брахим Афелай пък записа първи минути с екипа на Барса. Привлеченият от ПСВ Айндховен нападател смени Давид Вийя в 90-ата минута.
Барса се класира за седми път за четвъртфиналите на турнира в последното десетилетие. За този период каталунците са печелили трофея само веднъж. Това се случи през легендарния сезон 2008/09, когато тимът обра всички възможни трофеи.