07-05-2019 Балкан нанесе първия удар

Балкан нанесе първия удар

07-05-2019 Тема спорт

Балкан нанесе първия удар в полуфиналния сблъсък с Берое. Вицешампионите от Ботевград стигнаха до успех с 88:70 насред Стара Загора и така отнеха домакинското предимство на състава на Любомир Минчев. Двубоят премина през серия от обрати, а в основата на победата за гостите бе страхотното представяне на Брендън Браун. Гардът завърши с 28 точки и 6 асистенции, като се нагърби с отговорността в решителните моменти, когато на практика бе спечелен и мачът.
Началото не предвещаваше подобен развой. Домакините стояха по-солидно, като движеха добре топката, а Александър Янев и Терънс Дженингс привидно надиграваха преките си съперници Микейл Хопкинс и Александър Гаврилович. Това обаче се промени до почивката, когато ротацията на Небойша Видич сработи по-добре, неговите смени влязоха по-адекватни в срещата и зелените от Ботевград взеха превес от 7 точки преди третата част.
Именно тази четвърт се оказа като истинско скоростно влакче. Гостите тръгнаха отлично и за три минути поведоха с 48:35 след силни изяви на Венци Петков. Домакините обаче отговориха мощно, а серия от 12:0 им позволи да поведат при 55:54. Тогава на преден план излезе Браун, който вкара 9 точки и Балкан си върна аванса от 7 преди последната част. В нея гостите бързо натрупаха 5 отборни фаула, но дори така баскетболистите на Берое не намериха аргументи да стигнат до нов обрат. Вместо това играчите на Видич контролираха дистанцията и се поздравиха с победата. Тя бе първа за тях над заралии след 15 месеца пауза и 4 поредни поражения. Вторият мач от серията е утре отново в Стара Загора.