24-05-2019 Балкан взе спиращ дъха трилър в София

Балкан взе спиращ дъха трилър в София

24-05-2019 Тема спорт

Битката за титлата в родното баскетболно първенство е отворена. Балкан изравни финалната серия с Левски Лукойл след спиращ дъха трилър в зала "Универсиада". Зелените от Ботевград ликуваха след 105:99 след продължение, като могат спокойно да съжаляват, че не стигнаха до успех в редовното време.
Двубоят бе изпълнен с множество обрати и напрегнати ситуации. Баскетболът, както и в първата среща във вторник, отново надделя над някои спорни съдийски отсъждания, като и от двата лагера имат от какво да са недоволни спрямо реферите. За домакините това важи най-вече за изгонването на Калоян Иванов. Юношата на Черно море бе отстранен от игра 4 минути пред и края на третата четвърт, след като първо получи техническо нарушение, а след това и умишлен фал. Вторият такъв бе спорен, но съдиите прецениха, че е имало некоректна игра от Крилото на домакините спрямо Микейл Хопкинс.
Всичко това се случи в момент, в който гостите от Балкан бяха в подем. Те направиха страхотна трета част като цяло и от пасив от 10 точки обърнаха до аванс от 6 при 67:61. В тези моменти домакините бяха изпаднали в лек амок, а Брендън Браун, Хопкинс и Венци Петков бяха под пара, за да обърнат развоя на събитията.
Този обрат обаче не беше последният в срещата. В средата на четвъртата четвърт дръпна с 10 точки и при отсъствието на Калоян Иванов не се виждаше как сините ще се върнат. Тогава на преден план излезе Патрик Рембърт, който показа голямо сърце и не само обърна развоя, но дори накрая можеше да донесе и победата на домакините. Изстрел със сирената на Робинсън обаче се отби в ринга, а в допълнителните 5 минути Брендън Браун започна да вкарва отвсякъде и донесе успеха на гостите.
Така серията във финала е изравнена. Третият мач от сблъсъка ще е в понеделник от 19:00 часа в Ботевград, като едно е сигурно - титлата ще се реши минимум в четири мача.