в днешния брой Балкан би Левски и запази интригата за първото място

Балкан би Левски и запази интригата за първото място

22-04-2018 Тема спорт

Ботевградчани ще чакат помощ от Берое в
последния кръг, за да спечелят редовния сезон

Балкан приземи Левски Лукойл в дербито на кръга в мъжкото баскетболно първенство със 79:71. Двата тима изиграха оспорван мач, като до последните минути не се знае??е кой ще спечели. ??звън групата на гостите останаха Станимир Маринов и Алекс Симеонов. Гардът загрява??е преди срещата, но има травма и все още не е напълно готов, затова на негово място бе включен Деян Карамфилов.
Успехът e важен за Балкан, защото зелените запазват ??анс да спечелят редовния сезон. За да се случи това обаче, те трябва да спечелят гостуването си на Рилски спортист в последния кръг и в същото време Академик Пд да загуби от Берое. Ако пък статуквото се запази и водещите три тима завър??ат с равни точки, както е в момента, тогава Левски ще запази първото място.
В другите срещи от кръга Академик Пд очаквано взе своето в Плевен за едно полувреме, като Спартак изигра последния си мач и завър??ва последен. Ямбол пък удари Академик Сф в Правец и прекъсна серията си от 4 поредни загуби. Берое записа победа №12 срещу Черно море, но няма мърдане от петото място. В последния кръг старозагорци гостуват на Академик Пд, а Черно море Тича на Ямбол.