18-04-2012 Байерн постави Реал на колене, но развръзката остана за

Байерн постави Реал на колене, но развръзката остана за "Бернабеу"

18-04-2012 Тема спорт

Германският колос Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 испанския гранд Реал Мадрид на своя стадион "Алианц Арена" в първа полуфинална среща от Шампионската лига. Баварците надделяха над противника си след голове на Франк Рибери (17) и Марио Гомес (89), а за гостите точен бе Месут Йозил (53). По този начин мюнхенци спазиха традицията да нямат загуба на своя стадион от "лос бланкос".

Още в 7-ата минута френският нападател на "белите" Карим Бензема бе изведен прекрасно от германския национал Месут Йозил фронтално срещу Мануел Нойер и стреля, но вратарят на домакините с чудесна намеса изби в корнер. Малко след това, в 15-ата минута има??е спорна ситуация в наказателното поле на мадридчани - сериозни съмнения за нару??ение на защитника Серхио Рамос срещу френския офанзивен халф Франк Рибери.

В 17-ата минута домакините откриха резултата. След центриране от ъглов удар пред вратата на Реал, Рамос се намеси ло??о и не успя да избие топката, което позволи на Рибери с мощен ??ут да "матира" ??кер Касийяс - 1:0 за баварците.

Тимът на Жозе Моуриньо се опита да отговори с ??ут над гредата от фаул на португалската суперзвезда Кристиано Роналдо в 21-ата минута. В 27-ата минута халфът на мюнхенци Бастиан Швайнщайгер отправи коварен далечен изстрел към вратата на Реал, но за щастие на Касийяс топката премина встрани от целта. В 40-ата минута нападателят на Байерн Марио Гомес получи топката в опасна близост до вратата на Реал и стреля, но Касийяс се намеси отлично.

Реал Мадрид опита натиск в началото на второто полувреме и успя да изравни резултата, макар че за това голяма вина носи отбраната на германците. В 56-ата минута Роналдо пропусна страхотна възможност за изравняване на резултата, след като не съумя да преодолее от отлична позиция Нойер, но защитата на баварците не се организира и топката попадна в Йозил. Той без забавяне намери Бензема, който центрира отдясно, коженото кълбо стигна до намиращия се вляво Роналдо, португалецът на свой ред продължи към Йозил и халфът от непосредствена близост изпрати топката в мрежата - 1:1.

В последните 20-ина минута Байерн потърси с всички сили победен втори гол. В 71-ата минута Гомес направи непростим пропуск. След центриране от фаул и ло??а игра на отбраната на гостите, топката попадна в нападателя, но той от няколко метра не уцели вратата и пропиля златен ??анс за гол. Минута след това Гомес пак нанесе неточен удар - този път с глава след центриране на десния бек Филип Лаам. В 82-ата минута Рибери проби чудесно отдясно и опита да намери свой съотборник, но топката не достигна до футболист в червен екип. Четири минути по-късно Гомес този път уцели вратата с глава, но пък не затрудни Касийяс.

В 87-ата минута отново се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на Реал. Гомес получи топката в пеналтерията на гостите и падна, след като трима бранители в бяло се опитаха да му попречат да стреля. Съдията Хауърд Уеб прецени, че няма основания да посочва бялата точка в тази ситуация.

Все пак, Байерн успя да излъже съперника си в заключителните минути. В 89-ата минута Лаам направи прекрасен пробив отдясно, центрира остро и Гомес успя от съвсем близко разстояние да прому??и топката във вратата на "лос меренгес" - 2:1. Гостите имаха твърде малко време за реакция и отборът на Юп Хайнкес се поздрави с много важна победа преди реван??а на "Сантяго Бернабеу" в испанската столица.