в днешния брой Ахмедов прати ЦСКА на полуфинал

Ахмедов прати ЦСКА на полуфинал

04-03-2020 Тема спорт

ЦСКА мина през иглени уши, но се класира за 1/2-финал за купата. Армейците пречупиха Ботев Вр с 2:1, макар и с подарък от гостите в края. Врачани поведоха през първата част чрез Даниел Генов. След почивката обаче червените заиграха по-добре, а ключово се оказа влизането на дебютанта Ахмед Ахмедов. Той замени представилия се много слабо Соу в 65-ата минута, след което ЦСКА стигна до два гола. Именно Ахмедов заби и победното попадение в 89-ата мин. след голяма грешка в защита на Ботев.
До почивката играта на армейците беше неубедителна. От своя страна гостите създадоха няколко ситуации и успяха да реализират. Първият точен удар беше за врачани в 6-ата минута, когато Петър Атанасов стреля, но в ръцете на Бусато. В 9-ата Соу прати топката в мрежата след подаване на Белтраме, но бе отсъдена засада. Малко след това Антов даде хубав пас по въздуха за Соу, който овладя и стреля с левия крак, но Костов отрази в корнер.
Така се стигна до 22-ата минута, когато Ботев спечели първия си корнер в мача и поведе. Том насочи топката към огромния Н'Дайе, той отигра с глава, а Ганев съумя да стреля. Бранителят прати кълбото в гредата, но Даниел Генов изскочи на стрелкова позиция и с левия крак реализира за 1:0. Така врачани шокираха ЦСКА, който във втора поредна среща се оказа в ролята на изоставащ в резултата.
В 28-ата минута Антов пусна хубав пас по земя за Джеси, който опита да изведе Соу, но топката дойде силна и Костов улови. В 33-ата пък Джеси центрира отлично от корнер, а Соу изскочи на стопроцентова позиция. Гамбиецът обаче отигра с лявото си коляно и прати в аут. В ситуацията той беше задържан от Узунов, което явно остана незабелязано от рефера Вълков. В самото начало на мача съдията се изложи и при отсъждане на игра с ръка на Али Соу, след като такава нямаше, а топката се отби от ръката на играч на Ботев при това в наказателното поле. Къде гледаше изобщо този рефер не е ясно!?
Малко след това Узунов шутира тежко от фаул, но в ръцете на Бусато. Последва добър пас на Керчев за Том, като това създаде условия за опасна контра. Занев обаче спря бразилеца с цената на жълт картон. В 44-ата минута пък стана голямо разбъркване в пеналта на Ботев, но Соу, Евандро и Пинто така и не успяха да нанесат чист удар към вратата.
Така ЦСКА пропиля първата част, а напрежението сред играчите и по трибуните нарастваше още повече.
За разлика от мача с Царско село, сега армейците се събудиха след почивката и се представиха по-добре. В 48-ата те организираха добра контра, при която Анита пусна за Джеси, той напредна и подаде на Соу. Гамбиецът се завъртя и стреля, но в гредата. В следващите минути обаче играта на ЦСКА пак забуксува, преди Крушчич да се реши да извади Соу - в 65-ата минута на негово място влезе Ахмедов. Това се оказа повратният момент в срещата. 120 секунди по-късно Занев организира контра, Ахмедов, притиснат от Н'Дайе, успя да върне на капитана, който подаде за Джеси. Ганаецът стреля от движение отлично с левия крак и изравни за 1:1.
Малко след това Джеси и Белтраме не успяха да реализират от дистанция. А в 74-ата Бусато направи безумно излизане. Доминик Янков стреля към опразнената врата, но Занев беше останал пред голлинията и спаси сигурен гол. Оттам ЦСКА продължи да натиска. Към края игралият силно Джеси бе заменен принудително. Но в 89-ата армейците все пак стигнаха до победата, макар и с подарък от Ботев. Вратарят Костов подаде късо към Н'Дайе, който не успя да овладее кълбото. Белтраме отне и намери Ахмедов на чиста позиция, който с левия крак реализира за крайното 2:1.