в днешния брой Аржентинци разказаха играта на ЦСКА в Солун

Аржентинци разказаха играта на ЦСКА в Солун

17-11-2019 Тема спорт

ЦСКА претърпя загуба в контролата с Арис в Солун - 0:2. И двата отбора дадоха шанс на състезатели с по-малко минути през сезона. Гърците (7-и в елита) бяха направили 10 промени от последния си шампионатен двубой - 2:1 над Астерас. Домакините бяха видимо по-добрият тим в срещата, като разликата дойде най-вече от аржентинското трио Тонсо - Мартинес - Мансини, подкрепено от испанеца Менендес и шведа Ларсон. Петимата създадоха много проблеми на неубедителната защита на ЦСКА. Най-ярко се отличи бързият и техничен Мансини. След почивката за Арис игра бившият халф на армейците Лукас Саша.
Капитан на червените беше Пинто, а след неговата смяна лентата сложи Гълъбов. Под рамката по едно полувреме играха 18-годишният Кристиян Сотиров и 17-годишният Илия Шаламанов. Двамата се представиха солидно, като направиха по няколко спасявания. Армейците отстъпваха в притежанието на топката и трудно стигаха до чисти голови ситуации. За пореден път този сезон те играха по-слабо през първата част, докато след почивката имаха повече възможности. Сериозно затруднение дойде от високата преса на гърците, особено до почивката. Червените имаха и голям брак в изнасянето на топката.
Проблемите за ЦСКА започнаха в 5-ата минута, когато Мансини направи отличен пробив и подаде на Тонсо, който стреля точно, но Сотиров улови. В 12-ата червените с малко късмет можеха да поведат след подаване на Жеферсон за Соу, но стражът излезе навреме и улови. В 16-ата Арис организира опасна контра след грешка на Албентоса, но Сотиров спаси шут на Тонсо. В 19-ата обаче прошка нямаше. Мартинес се озова непокрит отляво пред пеналта, центрира и Мансини с удар от въздуха матира Сотиров за 1:0. В ситуацията топката рикошира от Жеферсон.
В 29-ата минута ЦСКА с основание претендираше за дузпа за игра с ръка след удар с глава на Евандро, но реферът не посочи бялата точка. В 32-ата Кери прехвърли отбраната и Соу се озова сам отляво, но нанесе много слаб удар и не затрудни вратаря. В 37-ата Сотиров отрази изстрел на Мансини, този път след контра заради грешка на Тиаго. 120 секунди по-късно Ларсон овладя отляво, центрира остро по земя и Тонсо през закъснелия Нуно Томаш реализира за 2:0. До края на първата част ЦСКА се отчете с точен удар на Тиаго от фаул.
След почивката армейците стояха по-добре в защита и намалиха непредизвиканите грешки. В предни позиции Отабор и Смоленски имаха нелоши пробиви, но завършващата фаза куцаше сериозно. Гълъбов премина от десен бек в центъра на защитата. Кери пък заигра като вътрешен халф до Пинто, докато Давидов действаше зад нападателя. В 57-ата минута Пинто изведе с дълъг пас Смоленски отдясно, той центрира за Уот, но шотландецът прати топката в аут. В 59-ата пък Отабор направи близо 40-метров рейд, като накрая финтира бранител и шутира с левия крак, но стражът отрази. Това бе най-добрата ситуация за ЦСКА, макар и не стопроцентова. В 67-ата мин резервният вратар на червените Шаламанов блесна с невероятно спасяване – отрази силен удар на Мансини от десетина метра. В ситуацията стражът показа страхотен усет и рефлекс - плонжира, разтегна се максимално и изби в корнер.
В 71-ата Отабор направи нов пробив отляво и поднесе топката на Давидов, който обаче се забави с удара и върна назад за Кери. Ирландецът шутира доста над вратата. В 81-ата Мартинес преодоля Гълъбов и Жеферсон и стреля тежко с левия крак, но Шаламанов се разтегна и изби в корнер. Малко преди края Смоленски и Уот размениха подавания на контра и шотландецът стреля от 15-ина метра, но в аут. Това беше и последната по-интересна ситуация в мача.
На ЦСКА му предстои гостуване срещу Ботев Враца следващата събота, а Арис ще играе с АЕК в Атина.