03-03-2021 Арда пречупи Етър за купата

Арда пречупи Етър за купата

03-03-2021 Тема спорт

Арда победи Етър с минималното 1:0 във Велико Търново и се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Двубоят между двама от най-добрите български треньори Александър Томаш и Николай Киров не можа да предостави голямо зрелище, тъй като техните тимове преследват съвсем различни цели. Както е известно, Томаш пое болярите с единствената задача да ги спаси от изпадане. Именно поради тази причина той реши да заложи на футболисти, които по-рядко получават шанс за изява в шампионата. Срещу себе си бившият наставник на Верея и Берое имаше противник, постигнал сериозни резултати в надпреварата в лицето на Киров. Белия има два финала в турнира за купата начело на Ботев Пд, като първия път спечели трофея след победа над Лудогорец с 2:1, а на следващата година загуби със същия резултат от Локо Пд във финалния мач.
Арда излезе с нов тризъбец в атака, където липсваха контузеният Жуниньо и получилият почивка Спас Делев, а на тяхно място действаха младежките национали Тонислав Йорданов и Лъчезар Котев, които си партнираха с Иван Коконов.
Срещата започна с превес на гостите, които в първите 20 минути стигнаха до две възможности за гол, но стражът на виолетовите Анатоли Господинов спаси шутовете на Руменов и Коконов. Отговорът на Етър бе чрез младия Кольо Станев, който пробва да вкара с шут от около 20 метра, но Караджов спаси.
Логичното се случи в 33-ата минута. Иван Коконов центрира, Господинов сгреши, избивайки топката, която попадна в краката на Иван Тилев и той не сбърка - 1:0 за Арда.
В началото на второто полувреме Александър Томаш пусна в игра Преслав Боруков. Именно младият нападател можеше да изравни резултата след удар с глава, след като получи отличен пас от Кольо Станев, но пропусна. В 55-ата минута при поредната атака на Арда Коконов можеше да се възползва от неразчетено излизане на Господинов, но прехвърлящият му удар излезе в аут.
В тези минути играта бе равностойна с лек превес на домакините, които имаха териториално предимство, но действията се развиваха между двете наказателни полета, а до интересни ситуации така и не се стигаше. До такова все пак се стигна в 72-ата минута, когато влезлият като резерва за Етър Симеон Мечев стреля от около 20 метра, но Караджов отново спаси.