в днешния брой Арда и Ботев Пд не се биха след втория дубъл

Арда и Ботев Пд не се биха след втория дубъл

15-07-2019 Тема спорт

Арда и Ботев Пловдив не се победиха – 0:0, в първото историческо домакинство на новака в елита. Мачът бе изгледан от близо 7000 зрители, но предложи твърде малко футболни достойнства.
Двубоят вчера започна от минутата, в която бе прекратен в събота – 4-ата, заради пороя, излял се над Кърджали. Двамата треньори бяха заложили на същите състави, тъй като нямаха право на промени, след като срещата вече бе стартирала предния ден.
Стамен Белчев се беше спрял на схема 4-2-3-1. В защитата на кърджалийци отдясно действаше Пламен Крумов, централна двойка бяха Василев и Гаич, а Глишич стартира отляво. В средата на терена бяха Мартинов и Овсепян, а Деян Лозев бе единственият по-интересен ход - той започна като дясно крило. Отляво нападаше Коконов, а зад нападателя действаше Жоао Аморим. На върха на атаката бе 195-сантиметровият белгийски таран Илиша Сам. Извън групата остана нападателят Ивайло Димитров-Косъма.
В Ботев също имаше един по-интересен ход в стартовите 11. Титуляр бе Радослав Терзиев, а Крис Добрев остана резерва. Под рамката на канарчетата бе Аргилашки, в защита отдясно бе Филипов, в центъра Кристиан Димитров и Пиргов, а отляво - Еберт. В халфовата линия действаха Балтанов и Терзиев, зад нападателя бе Ван Арнем, Неделев трябваше да атакува отдясно, а Карачанаков - отляво. Тайлон пък бе централен нападател. Така дебют за жълто-черните записаха трима - Аргилашки, Ван Арнем и Тайлон. За сефте пък тимът бе изведен в официална среща и от новия треньор Желко Петрович.
Реферът Станислав Тодоров поднови играта със съдийска топка и пусна своя хронометър в 3:40 минута. Секунди след сигнала Ботев можеше да открие. Иван Караджов сбърка при опит да улови топката почти на линията на наказателното поле. Тя му бе открадната от Тайлон, който върна на връхлитащия Карачанаков, който обаче от удобна позиция я прати високо над вратата.
И в действията на двата отбора личеше нервност и припряност. Напрежението бе взело връх. Топката се изнасяше с безцелни изритвания. Рядко ставахме свидетели на няколко поредни точни паса. Жълто-черните бяха една идея по-активни, докато кърджалийци бяха респектирани повече от необходимото от противника.
В 37-ата минута Карачанков проби отляво и стреля по диагонал, но нямаше кой да засече топката успоредно на голлинията и да я вкара в мрежата.
Интересните неща, случващи се на терена, бяха кът. Те се свеждаха до изпълненията на корнери и фаулове и някой епизодичен пробив. Играта често бе накъсвана от нарушения главно около средата на терена. През първата част двата отбора не отправиха нито един точен удар. Играта бе позиционна и съперниците сякаш нямаха идея как да си вкарат.
В началото на второто полувреме домакините имаха претенции за дузпа за удар на Кристиан Димитров срещу Коконов в лицето. Съдията обаче остана безмълвен. Чак в 52-ата минута Арда отправи първия удар по посока вратата на канарчетата. Стори го Илиша Сам, но твърде неточно. Мачът все пак се отвори след почивката и четири минути по-късно сините се отчетоха и с точен удар на Аморим от разстояние, който Аргилашки изби в корнер. Последва шут във вратата и на Лозев, който стражът спаси. Стамен Белчев бе изолирал умело мотора на гостите Тодор Неделев, който не направи почти нищо запомнящо се, а това се отрази като цяло на играта на Ботев.
Действията бяха малко по-енергични в последните 20 минути, но отново лишени от свежа идея как да се превземе вратата на противника.
В 72-ата минута Глишич центрира остро отляво, Коконов отклони топката коварно, но тя излезе в аут. Aрда бе по-активният тим до края, като опита финален щурм, но това не промени нулевия резултат и така двата тима не се победиха след втория дубъл.
Канарчетата пък продължават без допуснат гол при новия си треньор Желко Петрович – пет контроли и двубоя с Ботев.