27-09-2019 Арда взе своето срещу Хебър

Арда взе своето срещу Хебър

27-09-2019 Тема спорт

Арда се класира за 1/8-финалите на купата, след като победи Хебър с 2:0 в Брацигово. Головете вкараха Радослав Василев и Александър Георгиев. Елитният тим в известна степен разочарова с представянето си, като не създаде много голови възможности. Стамен Белчев заложи на немалка част от титулярите. Тези с по-малко минути сред стартовите 11 бяха десният бек Рандъл, Илиас Хасани, Дарън Сидоел и крилата Лукас Мартинс и Александър Георгиев. В Хебър промените бяха доста повече, като на практика единствените по-опитни, които стартираха, бяха бранителят Асен Георгиев и халфът Янко Ангелов. На пейката пък останаха Везалов, Божидар Васев, Владимир Гаджев и Веселин Марчев.
През първата част и двата тима имаха своите шансове. Пред пазарджиклии се откриха две добри ситуации, но мерникът изневери. В крайна сметка Арда поведе в 38-ата минута чрез Ради Василев след добро разиграване. След почивката точен бе и Александър Георгиев в 64-ата. Той пое с гърди подаване зад защитата на Мартинов, след което матира стража за 2:0.
За първи път титуляр за Арда бе бившият бранител на Ливърпул Конър Рандъл. Той обаче издържа само 50 минути. На този етап англичанинът изостава доста във физическата подготовка, така че трудно ще се пребори за титулярно място. Белчев заложи на двама нападатели, но Елиша Сам действаше зад Василев. Родният таран беше заменен след почивката от Спас Делев. Тогава пък бързакът от Ключ заигра зад Сам.
На Арда сега му предстои домакинство срещу Етър в понеделник. Втородивизионният Хебър пък е гост на Черноморец Балчик също на 30 септември.