в днешния брой Александър Димитров притеснен:  Не сме готови за Лига Европа

Александър Димитров притеснен: Не сме готови за Лига Европа

25-06-2016 Тема спорт

Липсват ни последният пас и завър??ващият удар, отчете треньорът след 1:1 с Дунав Русе

Треньорът на Берое Александър Димитров призна, че отборът няма да бъде готов за мачовете от Лига Европа срещу Радник Биелина от първия квалификационен кръг. Първият двубой срещу босненците е в четвъртък, 30 юни, от 20:30 часа в Стара Загора, а реван??ът седмица по-късно. Специалистът направи това заключение след единствената контрола на заралии преди евродвубоите. В нея Берое стигна до 1:1 срещу новака в Първа професионална лига (А група) Дунав Русе. Срещата се игра в четири части от по 30 минути. Мирослав Будинов даде преднина на драконите в 21-ата минута, а Неманя Милисавлевич изравни в 106-ата. Още в началото стартиралият на вратата Михайлов получи червен картон и до 60-ата минута беройци бяха с човек по-малко. Дунав пък пропусна да вкара още няколко гола.
„Горе-долу очаквах нещо подобно да се получи. Целта бе да видя новите състезатели и къде сме сбъркали, но от един мач няма да си вадим изводите. Oт втората част съм по-доволен, защото имахме много повече скорост. Голът на Дунав дойде от детинска гре??ка. Аз винаги съм казвал, че трябва да се изтърпят гре??ките на растежа. Млади момчета – ако сега ги зачеркнем, къде отиваме? Малко сме тежки, малко сме тромави, но периодът е такъв. Не сме готови за Лига Европа – много е рано още да говорим за каквото и да е. Целта бе да се видят новите състезатели и доколко стратегията на игра, особено във фаза атака, ще пасне на тези футболисти. Това, което сега видях, е, че ние стигаме до наказателното поле и е добре, но оттам нататък липсват последният пас и завър??ващият удар, което на този етап е нормално“, заяви Димитров след равенството с Дунав.
„Въпреки това всичко върви по план. ??зползвахме контролата, за да видим нови неща. Бях се спрял на една тактическа схема, която е нова за отбора. Трябва да използваме и други варианти. Големият проблем е, че нямаме време за експерименти“, каза Димитров.