в днешния брой Академик се разходи за победа в „дербито“

Академик се разходи за победа в „дербито“

08-01-2017 Тема спорт

Баскетболният ??ампион Лукойл Академик взе лека победа с 84:69 над Левски в мач, който в продължение на дълги години бе дербито на българското първенство. В 13-ия кръг на НБЛ обаче този сблъсък противопостави първия на последния във временното класиране.
Домакините от Правец сами се опитаха да създадат интрига, като не започнаха напълно концентрирани и в първата четвърт на няколко пъти водачеството в резултата се сменя??е. Във втората част обаче ??ампионите дръпнаха след серия 7:0 и до почивката натрупаха двуцифрен аванс. В третата четвърт преднината им стигна 23 точки и мачът бе ре??ен, което доведе до ново отпускане в редиците на домакините. Това позволи на „сините“ да намалят разликата до 14 точки, но няма??е как да върнат интригата в мача.
Най-резултатни за победителите бяха Христо Захариев и Денис Агре с по 12 точки, а по 10 т. добавиха Дани Гибсън, Николай Грозев и новото попълнение Антъни Бийн. За Левски Кирил Райков вкара 20 т., а Ангел Пейчинов се отчете с 19 т.