06-11-2016 Академик гази Левски на ходом

Академик гази Левски на ходом

06-11-2016 Тема спорт

Гибсън с 16 точки, всички вкарват на „сините“

Шампионът Лукойл Академик прегази с 90:52 Левски в сблъсък, който преди години бе??е безспорното дерби на българския баскетбол. Вчера в столичната зала „Триадица“ обаче няма??е и помен от интрига. Момчетата на Тони Дечев без да се напрягат взеха четвъртата си победа от началото на редовния сезон и се утвърдиха като едноличен лидер на върха на класирането.
След ранна серия за 8:2 в полза на „студентите“ Левски успя да се съвземе и не допусна разликата да набъбне прекалено рано. Още до почивката обаче ??ампионите дръпнаха с 16 точки, а след нея буквално отнесоха домакините. Дечев завъртя целия си състав и всичките му играчи се разписаха в ко??а на „сините“. Най-резултатен с 16 т. бе Дани Гибсън, който прекара едва 14 минути на паркета, след което бе съхранен за следващите предизвикателства. Още трима от съотборниците му завър??иха с двуцифрен актив. Павел ??ванов (15 т.) и ??ван Алипиев (12 т.) бяха най-добри за Левски, но трагичната защита напълно провали тима. Така „сините“ вече са с 1 победа и 3 загуби на 6-о място в класирането, а Академик вече мисли за следващия си мач от Шампионската лига – гостуването на израелски Бней Херцелия в сряда.