02-06-2018 Австрия обърна Германия при завръщането на Нойер

Австрия обърна Германия при завръщането на Нойер

02-06-2018 Тема спорт

Австрия сензационно обърна у дома световния ??ампион Германия с 2:1 в приятелска среща, която се игра на стадион „Вьортерзее“ в град Клагенфурт и започна с 1 час и 40 минути закъснение заради буря. На вратата на гостите се завърна капитанът им Мануел Нойер, който не бе играл в официален мач от октомври 2016 година, а през седмицата записа минути в тренировъчна игра срещу младежите на Бундестима до 20 години.

Месут Йозил (11) изведе гостите напред в резултата. До края на първата част футболистите на Йоахим Льов успяха да запазят аванса си.

След почивката настъпи истински ??ок за световните ??ампиони. Мартин Хинтерегер (53) от Аугсбург изравни след асистенция на защитника Давид Алаба от Байерн. Халфът на Шалке 04 Алесандро Шьопф (69) пък направи пълен обрат след подаване на Щефан Лайнер от Залцбург.

Германците се опитаха да отвърнат на удара и атакуваха до края на срещата, но така и не реализираха изравнителен гол и записаха втора поредна загуба след тази от Бразилия (0:1) в края на март. Воденият от Йоахим Льов е без успех от пет официални срещи, всичките контроли – 3 равенства и 2 поражения. Австрия пък регистрира седми пореден успех в квалификации и приятелски срещи.