11-08-2016 Австралия се опъна на САЩ

Австралия се опъна на САЩ

11-08-2016 Тема спорт

Звездният отбор на САЩ победи с 98:88 Австралия и оглави еднолично класирането в група "А" на баскетболния турнир на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Янките играха доста надменно и в дълги периоди от мача бяха в ролята на догонващи, но в заключителните минути Кармело Антъни взе нещата в свои ръце и не позволи да се стигне до сензация.

Мело отбеляза 31 точки, включително 9 тройки от 15 опита. Блестящите изяви на лидера на Ню Йорк Никс му позволиха да задмине ЛеБрон Джеймс като водещ реализатор на американците в историята на олимпийските игри. Кайри Ървинг добави 19 точки за победителите, а Кевин Дюрант се отчете с 10. За Австралия над всички бе Пати Мисл. Гардът на Сан Антонио Спърс реализира 30 точки, а на висота се представиха и Андрю Богът и Матю Делаведова, съответно с 15 и 11 точки.

"Кенгурата" можеха да разчитат на цели петима баскетболисти от НБА, а четирима от тях дори са ставали ??ампиони в Лигата. Възползвайки се от разсеяната игра на своите съперници, австралийците направиха фантастична серия от 25:11 и се оттеглиха на почивката с минимална преднина. Това бе??е първият случай от 2004 година, когато САЩ изостава след първите две части. Постепенно янките пови??иха успеваемостта си при стрелбата, а и многото борби в атака им помогнаха да обърнат резултата и след третата част те вече водеха със 70:67. В заключителните минути точният мерник на Кармело Антъни помогна на американците да не изпуснат преднината си, макар че на няколко пъти Австралия има??е ??анс дори да изравни.

САЩ са в серия от 71 поредни победи, а последната им загуба бе??е от Гърция на световното първенство през 2006 година.

Срещи от третия кръг на турнира по баскетбол за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: