Троа трупа още аванс на върха

23-01-2015 Тема спорт

Со??о е колеблив в изявите си напоследък

Целта пред Троа е ясна – не само да се завърне във френския елит, но и ще преследва първото място в Лига 2. В този кръг тимът приема друг претендент за елита Со??о. ?? двата отбора отпаднаха от турнира за Купата на Франция, което ще им позволи да насочат всички сили към вътре??ното първенство.
Освен, че се намират на първо място, домакините са и отборът в най-добра форма - Троа успя да спечели пълен комплект точки в последните си ??ест мача. По-впечатляващото е, че във всеки един от тези двубои запази мрежата си суха. В преди??ните си седем мача вкъщи е 6-1-0. Последният случай, в който получи гол у дома, бе през месец септември при победата с 4:1 над Ниор. Наскоро се справи с намиращия се на трето място – Брест, който също преследва място в топ 3. Доброто представяне на Троа се дължи най-вече на силната атака. Никой друг тим във второто ниво на френския футбол не е отбелязал толкова голове – 33. Освен това в класацията по най-малко допуснати попадения дели първото място с Брест.
В миналия кръг Со??о не успя да спечели пред своя публика срещу Аячо. През по-голямата част от второто полувреме игра с човек повече и допусна изравняване, след като бе повел. Преди това спечели много трудно визитата на Валансиен (2:1). През месец декември бе елиминиран от турнира за купата от нискоразредния Страсбург. Не спечели в нито един от последните три случая, в които се изправи срещу Троа, а и загуби най-скоро??ните си два двубоя срещу този опонент, и при двата бе домакин.
Очакваме домакините да продължат да трупат точков актив и да се справи с пореден конкурент за тройката. Прогноза: 1 – 1.64.