Стандард Лиеж излиза от кризата

31-10-2014 Тема спорт

Победата срещу Андерлехт даде нужната увереност на тима

Едва ли някой е вярвал преди началото на сезона в Белгия, че след 12 кръга Стандард Лиеж ще се намира в долната половина на таблицата. Е, това е факт, а с оглед играта на тима до този момент не е никаква изненада. Мехелен е следващият опонент на белгийския гранд.
Стандард Лиеж най-накрая изигра силен мач. През миналия уикенд успя да победи ??ампиона Андерлехт с 2:0, и то във визита. Тимът има??е нужда от този успех. От една страна, това донесе успокоение в редиците си, а от друга показа на тимовете в Джупилер лига, че все още не се е предал и ще гони място в челната ??естица до последно. ??стината е, че тимът притежава класа и няма как да бъде различно. Това е един от най-големите отбори в Белгия. През лятото се охарчи с 8 милиона евро за нови попълнения. Те най-накрая дочакаха звездния си миг, и то в един от най-важните мачове за сезона - срещу Андерлехт.
Мехелен има трагични показатели в сблъсъците си с този съперник. Успя да го победи само веднъж във всичките 20 мача, в които го срещна през този век. При това успехът дойде в домакински двубой. Понастоящем е в серия от 9 последователни загуби от опонента си, загуби последните си 7 визити в Лиеж. Мехелен все още не се е прибирал на почивката като догонващ в резултата.
Целите пред двата тима са различни. Макар домакините да се намират на незавидно място в подреждането, тяхната цел остава спечелването на златните медали. Мехелен ще иска да завър??и на местата, даващи право на участие в плейофите за Лига Европа. Разликата в класите на двата тима е голяма. В колкото и ло??а ситуация да се намира Стандард, той участва в групите на Лига Европа, където след три мача има реални перспективи за едно от първите 2 места. Може да потърсите единицата още до почивката, тъй като Мехелен не е губил първото полувреме в нито един случай от началото на кампанията, а тази тенденция все някога трябва да се промени. Класата на Стандард позволява това да се случи. Прогноза: 1 – 1.45.