Силите на Шахтьор Д стигат дотук

11-03-2015 Тема спорт

Байерн Мюнхен и Шахтьор Донецк не успяха да се победят преди три седмици в Лвов, като завър??иха 0:0. Както и в първата среща, така и сега фаворит е немският тим, но очакванията са тазвечерната среща да се развие по вкуса на домакините.
Тимът на Гуардиола е убедителен лидер в Бундеслигата и титлата не е поставена под съмнение. Голямата цел пред мюнхенския тим е Шампионската лига, а с оглед на потенциала, с който разполага, логично е сред фаворитите за отличието. Шаби Алонсо пропуска предстоящия сблъсък заради червения картон, който получи в първата среща.
В последните си седем мача във всички надпревари Байерн регистрира ??ест успеха и едно реми. Само в изминалите си три домакински срещи реализира общо 14 попадения. Най-впечатляваща бе победата с 8:0 над Хамбургер ШФ.
Шахтьор Донецк не е това, което бе??е преди няколко сезона. Доста от играчите, които го превърнаха в един от най-силните източноевропейски отбори, вече не са част от състава. Политическите проблеми в страната със сигурност се отразяват негативно на украинските тимове. В последното си гостуване във вътре??ното първенство игра повече от полувреме с човек повече срещу Металист Харков, но не би (2:2).
Букмейкърите не поставят под съмнение домакинската победа на Байерн. Никой не очаква чудеса от Шахтьор, но няма да бъде изненада, ако съумее да отбележи гол в реван??а. На??ето предложение е да потърсите високата резултатност в този сблъсък. 1.80 е коефициентът за 4 или повече попадения. По-твърдото ни предложение е традиционен оувър над 2.5 - 1.45.