Севиля поглежда  смело към топ 4

Севиля поглежда смело към топ 4

16-01-2015 Тема спорт

Андалусийците са без загуба у дома дотук

Севиля се превръща във все по-сериозен фактор не само в Примера дивисион, но и в Европа. През миналата година андалусийците спечелиха втория по сила европейски клубен турнир и завър??иха на пето място във вътре??ното първенство. През настоящата кампания се състезават на всички фронтове повече от успе??но. В този кръг приемат Малага, който се цели в място в топ 6.
Севиля се намира само на ??ест точки от лидера Реал Мадрид, срещу който има и отложен мач. По всичко изглежда, че ще се бори с Валенсия за четвъртата позиция в крайното класиране. Със сигурност ще се опита да защити трофея си от Лига Европа, където на директните елиминации ще се изправи срещу Борусия Мьонхенгладбах. Севилци са единственият тим без поражение в домакинските си срещи в Ла Лига. Балансът на тима у дома е 6-3-0. Здравата защита е сред основните причини за доброто представяне – само пет инкасирани гола вкъщи.
Малага започна ло??о новата календарна година. Първо загуби с 1:2 от борещия се за оцеляването си Алмерия. Последва нов домакински минипровал – срещу Виляреал (1:1). В турнира за Купата на ??спания победи с 2:0 вкъщи опа??каря Леванте, но падна с 2:3 в реван??а и остави ло??и впечатления, особено през втората част. Навън е 4-1-3, но е отбелязал само девет гола. Успя да спечели едва веднъж в последните си ??ест опита на „Рамон Санчес Писхуан”.
Севиля тръгна чудесно през 2015 година и затвърди добрите впечатления, оставени през миналата. Малага със сигурност ще иска по-бързо да забрави първата половина от месец януари, след като изигра едни от най-слабите си двубои за цялата кампания. В тази среща ще се доверим на тима, който демонстрира по-добра форма и показва по-голямо постоянство в изявите си. Това е на??ето предложение и за Мач на уикенда. Прогноза: 1 – 1.58.