БУКМЕЙКЪР - Барса ще бере ядове без Меси и Суарес

20-01-2016 Тема спорт

Барселона гостува на Атлетик Билбао в първа четвъртфинална среща в турнира за Купата на ??спания. Баските срещнаха доста трудности в осминафиналната фаза, но в крайна сметка елиминираха Виляреал с много борба и характер. Атлетик не познава вкуса на поражението като домакин в десет поредни мача във всички надпревари – за последно падна от Реал Мадрид с 0:1 на 23 септември в Примера.
Без Меси и Луис Суарес каталунците едва ли ще успеят да ре??ат всичко още в първия двубой. През уикенда те размазаха опонента си с 6:0, но от 4-ата минута бяха с човек повече. Вече са в серия от 23 мача без поражение във всички турнири, само в пет от тях завър??иха наравно. През този век са 13-6-4 на терена на съперника си. Четири пъти за този период му гостуваха за купата – в три от тях спечелиха, веднъж няма??е победител. През август обаче Атлетик спечели с 4:0 за Суперкупата тук, споменът е доста пресен.
Очакваме Барселона да срещне трудности в този мач, а всичко да се ре??и на реван??а след седмица. Прогноза: 1Х – 1,75.