Арсенал ще се справи с Лестър

29-08-2014 Тема спорт

Залог за над 2,5 гола също изглежда съблазнителен

Арсенал стартира колебливо, трудно преодоля Кристъл Палас с 2:1 на „Емирейтс” в първия мач от надпреварата във Вис??ата лига. Седмица по-късно пък драматично се добра до 2:2 във визитата на Евъртън на „Гудисън Парк”. Топчиите губеха с 0:2 на полувремето, ала стигнаха до точка с попадение в последната минута. През седмицата с много мъка елиминираха Бе??икта?? и се класираха за груповата фаза в ШЛ. Очевидно във футболната ма??ина на Арсен Венгер нещо скърца, но ние не сме склонни да преувеличаваме проблемите, а акцентираме предимно на характера, демонстриран от отбора. Очакваме Арсенал да разгърне възможностите си и да спечели предстоящото гостуване на Лестър. Лисиците започнаха кампанията с много амбиции, след като няколко години бяха извън Премиър??ип. Те врътнаха достойно 2:2 с Евъртън в първото си домакинство през кампанията, а седмица по-късно отстъпиха с 0:2 на Челси в Лондон. Колкото и да уважаваме Лестър и неговия мениджър Найджъл Пиърсън, не си правим илюзии за възможностите на състава и нямаме никакви колебания – той ще отстъпи на Арсенал.
Основание да подкрепим топчиите ни дава и статистиката в сблъсъка – те се наложиха в три от изминалите му четири издания, при един хикс. Поглед назад показва, че последната загуба на Арсенал от Лестър е през ноември 1994-а. В изиграните 17 мача между отборите оттогава отборът от Лондон е записал 10 победи и 7 равенства. Очевидно понастоящем съотно??ението на силите е в полза на артилеристите, резонно е да стигнат до пълен успех. Струва си да се потърси и залог за висока резултатност, над 2,5 гола бяха регистрирани в 3 от преди??ните четири издания на сблъсъка, а сега отбраната на Лестър очевидно не е в отлично състояние – тя инкасира 4 попадения в първите два кръга.